THE TRASHMASTERS CHAMPIONS

2017
Julie Eckardt (Women’s)
Alexander Suarez Fellman (Men’s)
Elijah Collins (Champion’s)
Don Gilbert (Senior’s)
David Ormond scored a Super Stiffie Net Eagle Otis -13 points – for the “Most Stupendous Trash” Award!

2016
Karen Heckmann (Women’s)
Ricky “the Blade” Reh (Men’s)
Matt Deam (Champion’s)
Roddy Rodgers (Senior’s)
Simon Dewsbury won the “Most Stupendous Trash” Award for his Super Greenie Stiffie Otis!

2015
Candice Palmer (Women’s)
Harrison Crown (Men’s)
Matt Deam (Champion’s)
Grant Cohen (Senior’s)
Peter Harriman won the “Most Stupendous Trash” Award for a Super Stiffie and sunk a Net Genie for 17 points!

2014
Stevie Gillman (Women’s)
Josh Moser (Men’s)
Jake King (Champion’s)
John Schwarz Sr (Senior’s)
Jake King won the “Most Stupendous Trash” Award for a hole in one!

2013
Lori Kanter Tritsch (Women’s)
Chris Gillman (Men’s)
Ken Everett, PGA (Champion’s)
Richard Finkelstein (Senior’s)
Marc Ostrofsky won The Victor A. Coopersmith “Most Exotic Trash” Award

2012
Joanne Kates (Women’s)
Chris Gillman (Men’s)
Adam Fannon (Champion’s)
Michael Wohl Sr. (Senior’s)

2011
Mickey Silverman (Women’)
John Schwarz Jr. (Men’s)
Max Twarjan (Champion’s)
Sarah Broughton (Senior’s)

2010
Patsy Shields (Women’s)
Derek Johnson (Men’s)
Stuart Bernstein (Senior’s)
Harrison Crown (Champion’s)

2009
Ripley Thomas (Women’s)
Kyle Keefe (Men’s)
Michael Estes (Senior’s)
Harrison Crown (Champion’s)

2008
Ellen Winters (Women’s)
David Raife (Men’s)
Jim Harris (Senior’s)
Jeri Waite (Senior’s)
Matt Moerdyk (Champion’s)

2007
Ramsay Gillman (Senior’s)
Pat Pllan (Championship)
Chris Gillman (Men’s)
Marci Nordqvist (Women’s)

2006
Charles Becker (Senior’s)
Michael Alon (Championship)
John Schwarz Jr. (Men’s)
Warren Tutwiler (Men’s)
Karen Tutwiler (Women’s)

2005
Basil Griffin (Senior’s)
JoJo Herlitz (Championship)
Pam Bobrow (Women’s)
Jim Dubin (Men’s)

2004
Rod Burwell (Senior’s)
Chris Gillman (Championship)
Gail Norman (Women’s)
Tom Clifford (Men’s)

2003
Bill Bieber (Senior’s)
Matt Moerdyk (Championship)
Anne Kirk (Women’s)
Mark Paukune (Men’s)

2002
Bill Sharp (Senior’s)
Matt Moerdyk (Championship)
Anne Kirk (Women’s)
Mark Paukune (Men’s)

2001
Lodie Stapleton (Senior’s)
David Middleton (Championship)
Gail Norman (Women’s)
Chris Gillman (Men’s)

2000
Jim Bishop (Senior’s)
Matt Moerdyk (Championship)
J-Bird Cook (Women’s)
Derek Johnson (Men’s)

1999
Kenneth Loep (Senior’s)
Terry Hunt (Championship)
Sandra Einck (Women’s)
Tom Goode (Men’s)

1998
David Eller (Senior’s)
Pat Pollan (Championship)
Adrienne Morrison (Women’s)
Bob Cornish (Men’s)

1997
Henry Lee (Senior’s)
Norman Adams (Championship)
Shirley Cleveland (Women’s)
Stan Kornasiewicz (Men’s)

1996
Shirley Cleveland (Women’s)
Ted Troxel (Championship)

1995
Norm Adams (Championship)

1994
Norm Adams (Championship)

1993
 Matthew May (Championship)